Spelningar 2017

Spelningar 2017

Julgransplundring Hubbo Hembygdsförening, Tillberga Medborgarhus, fredag 6 januari kl. 14.00

Underhållning Pro Söder Strigeln Eskilstuna söndag 8 januari kl. 14.00

Allsång Parkgårdens mötesplats Tillberga måndag 23 januari kl. 14.30

Underhållning Pro Hagalund, Hagalundshuset  Borlänge torsdag 26 januari kl. 15.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 30 januari kl. 13.30

Underhållning Pro Pyramiden Gideonsbergs mötesplats tisdag 31 januari kl. 14.00

Underhållning Skpf Köping mariebergsgatan 14 torsdag 2 februari kl. 13.00

Underhållning Skpf Eskilstuna, seniorcentrum måndag 6 februari kl. 13.30

Underhållning Koltrasten kolmilegraänd 5 Fagersta torsdag 9 februari kl. 14.00

Underhållning Pro Dingtuna. Byggdegården tisdag 14 februari kl. 14.00

Underhållning PRO Bålsta, Kalmarvägen, torsdag 16 februari kl. 13.30

Underhållning Lions Skultuna. Vallonen söndag 19 februari kl. 14.00

Underhållning Pro Huvudsta Solna måndag 20 februari kl. 15.30

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 27 februari kl. 13.30

Allsång Parkgårdens mötesplats Tillberga måndag 6 mars kl. 14.30

Underhållning Pro Råby tisdag 14 mars kl. 14.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 20 mars kl. 13.30

Underhållning vid trivselträff PRO Björklinge, torsdag 23 mars kl. 13.00

Underhållning Pomonas Bålsta torsdag 30 mars kl. 14.00

Underhållning Malmen Fagersta lördag 1 april kl. 14.00

Inspelning av vår tredje skiva vid SGV Recording tisdag 4 april

Underhållning Pro Haga Malmaberg, Malmabergs mötesplats måndag 10 april kl. 14.00

Underhållning Skpf Uppsala storgatan 11 tisdag 11 april kl. 13.00

Pro Väster Eskilstuna Engelska skolan torsdag 13 april kl. 14.00

Underhållning Ädelstenen Hallstahammar tisdag 18 april kl. 14.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo torsdag 20 april kl. 13.30

Underhållning Polisseniorerna i Västmanlands län. IOGT-lokalen fredag 21 april kl. 14.00

Underhållning 47:an Petersbergs mötesplats torsdag 27 april kl. 14.00

Underhållning Sorbygården Munktorp torsdag 4 maj kl. 10.30

Underhållning Nordlund äldreboende torsdag 4 maj kl. 13.30

Underhållning Mötesplats Tunadal Köping torsdag 4 maj kl. 15.30

Allsång Parkgårdens mötesplats måndag 8 maj kl. 14.30

 Underhållning Gideonsbergs mötesplats tisdag 9 maj kl. 14.00

Underhållning Pro Mjälga Östermalm Borlänge onsdag 10 maj kl. 14.00

Underhållning Pro Rönnby onsdag 17 maj kl. 14.00

Underhållning Resmilans mötesplats fredag 19 maj kl. 14.00

Dansmusik Pro Enköping lördag 20 maj kl. 16.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 22 maj kl. 13.30

Underhållning Rosendal äldreboend tisdag 23 maj kl. 10.30

Underhållning Ängslund/Hagaberg tisdag 23 maj kl. 13.30

Underhållning Nygården mötesplats tisdag 23 maj kl. 15.30

Underhållning Stolpvreten Västanfors onsdag 24 maj kl. 14.00

Underhållning Hjärt-Lung-föreningen Eleonoragatan 18 Eskilstuna torsdag 1 juni kl. 14.00

Underhållning Café Anund Anundshög 5 lördag 3 juni kl. 14.00

Underhållning, nationaldagsfirande. Parkgårdens mötesplats Tillberga tisdag 6 juni kl. 14.00

Underhållning och midsommarfirande Strömskär fredag 23 juni kl. 15.00

Underhållning och allsång sommarhemmet Kvicksund onsdag 2 augusti kl 13.00

Allsång Dagcentralen Knuten Nytorgsgatan Hallsberg onsdag 16 augusti kl. 15.00

Underhållning Pro Östervåla fösamlingshemmet tisdag 22 augusti kl. 13.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljeb måndag 28 auguste kl. 13.30

Underhållning Koltrasten Fagersta torsdag 31 augusti kl. 14.00

Allsång Parkgårdens mötesplats Tillberga måndag 4 september kl. 14.30

Underhållning Spf Seniorerna Danmark-Funbo onsdag 6 september kl.12.00

Underhållning Soliden Fagersta måndag 11 september kl. 14.30

Underhållning Kräftskiva Hagaäng onsdag 13 september kl. 14.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljeb måndag 18 september kl. 13.30

Underhållning Tomasträffen Tomaskyrkan tisdag 19 september kl. 14.00

Underhållning Pro Hallstahammar Folkets Hus torsdag 21 september kl. 14.00

Underhållning Stolpvreten Fagersta onsdag 4 oktober kl. 14.00

Underhållning Pro Väster Eskilstuna engelska skolan torsdag 12 oktober kl. 14.00

Underhållning Vasa Orden av Ameika lördag 21 oktober kl. 20.00

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 23 oktober kl. 13.30

Underhållning Spf Grillby Hacksta sockenstuga onsdag 25 oktober kl. 13.00

Allsång Parkgårdens mötesplats Tillberga måndag 6 november kl. 14.30

Underhållning Atendo Blomstergatan onsdag 8 november kl. 14.00

Underhållning Pro Vånga. Bergmansgården torsdag 9 november kl. 14.00

Underhållning Pro Ärla Stenkvista onsdag 15 november kl. 13.00

Underhållning Rosendal äldreboende torsdag 16 november kl. 10.30

Underhållning Ängslund/Hagaberg torsdag 16 november kl. 13.30

Underhållning Nygården mötesplats torsdag 16 november kl. 15.30

Allsång Hjärtpunkt Skiljebo måndag 20 november kl. 13.30

Underhållning Sorbygården Munktorp torsdag 23 november kl. 10.30

Underhållning Nordlund äldreboende torsdag 23 november kl. 13.30

Underhållning Tunadal mötesplats torsdag 23 november kl. 15.30

Julunderhållning Pro Tillberga Parkgårdens mötesplats tisdag 5 december kl. 14.30

Julunderhållning Träffen Eskilstuna onsdag 6 december kl. 14.00

Julunderhållning Skpf Köping mariebergsgatan 14 torsdag 7 december kl. 13.00

Julunderhållning Parkinsonförbundet Brunnby gård fredag 8 december kl. 18.00

Julallsång-julunderhållning Parkgårdens mötesplats Tillberga måndag 11 december kl. 14.30

Julunderhållning Skpf Uppsala storgatan 11 tisdag 12 december kl. 13.00

Julunderhållning Malmen Byxkröken Fagersta fredag 15 december kl. 10.00

Julallsång-underhållning Hjärtpunkt Skiljebo måndag 18 december kl. 13.30

Julunderhållning Pro Pyramiden Gideonsbergs servicehus tisdag 19 december kl. 14.00

Julunderhållning Resmilans mötesplats fredag 22 december kl. 14.00